Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Jakuba Apostoła - Wągrowiec

Adres: Klasztorna 4, 62-100 Wągrowiec, Polska.
Telefon: 672620999.
Strona internetowa: farawagrowiec.pl.
Specjalności: Kościół katolicki, Atrakcja turystyczna.
Inne ważne informacje: Parking dostępny dla osób na wózkach, Wejście dostępne dla osób na wózkach.
Opinie: Ta firma ma 253 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.6/5.

Lokalizacja Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Jakuba Apostoła

Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Jakuba Apostoła, znajdujący się w Klasztorna 4, 62-100 Wągrowiec, Polska, jest miejscem, które warto odwiedzić. Jest to piękny kościół katolicki, który również jest atrakcją turystyczną.

Kościół ten oferuje wiele specjalności, w tym usługi religijne i zwiedzanie turystyczne. Jest dostępny dla osób na wózkach, z parkingiem i wejściem przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na stronie internetowej farawagrowiec.pl można znaleźć więcej informacji na temat godzin otwarcia, usług dostępnych i kontaktu.

Na Google My Business Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Jakuba Apostoła ma 253 recenzji z średnią oceną 4.6/5. Większość recenzji jest pozytywna, co świadczy o wysokim poziomie usług i satysfakcji wiernych i turystów.

Po przyjeździe do Kościoła Rzymskokatolickiego pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu zaleca się zwiedzenie jego wnętrza i wzięcie udziału w jednej z usług religijnych. Można też skorzystać z oferty turystycznej i poznać historię tego pięknego miejsca.

Na końcu zaleca się odwiedzenie strony internetowej kościoła i skorzystanie z oferty kontaktowej, aby uzyskać więcej informacji i być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami.

Recenzje dla Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Jakuba Apostoła

Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Jakuba Apostoła - Wągrowiec
Renia T.
5/5

Warto wstąpić do tego bardzo ciekawego pod wieloma względami kościoła z bogatym wnętrzem, a więc z ciekawą historią. Warto przyjrzeć się uważnie wielu zabytkowym elementom sztuki sakralnej, a jest ich tutaj dużo...
Chór, który co prawda pochodzi z XX wieku, doskonale wbija się wyglądem w wiekowe otoczenie...
Na placu przykościelnym stoi pomnik poświęcony księdzu Jakubowi Wujkowi, autorowi przekładu "Biblii" na język polski, który dał "mowie polskiej Pismo Święte ". Pomnik jest jedynym w Polsce.
Uwagę zwraca stojąca w pobliżu kościoła niezwykłej urody dzwonnica z XIX w., której drewniane ściany wsparte są na ładnej kamiennej podmurówce.
Do tego miejsca przywiodła nas Pani Wiesława, która wcześniej oprowadzała naszą grupkę po wągrowieckim Muzeum. To była kontynuacja poznawania zabytków Wągrowca...

Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Jakuba Apostoła - Wągrowiec
TravelfanPL
5/5

świątynia warta odwiedzin że względu na swoje wnętrze. W obecnych czasach nadal tam można wejść, aby zarówno pomodlić się jak też obejrzeć jej wnętrze, co coraz trudniej się zdarza, gdyż zazwyczaj świątynie zamykane są po mszach.

Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Jakuba Apostoła - Wągrowiec
Krzysztof G
5/5

Kościół farny, najstarszy w Wągrowcu z 16 wieku. Mieści się na rogu ulicy Fary i ul. Klasztornej. Na dużym placu przy kościele jest drewniana dzwonnica z 1847 roku, stary dzwon i pomnik ks. Wujka-autora przekładu biblii na język polski. (16 wiek), który pochodził z Wągrowcu. Kościół jest późnogotycki z ciekawym i cennym wyposażeniem. Przy ołtarzu kaplica z malowidłami naściennymi z 16 wieku. Przy prawej ścianie przed kaplica są umieszczone w wbudowanych w ścianach gablotach eksponaty historyczne.

Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Jakuba Apostoła - Wągrowiec
Joanna Bucholc-Woźniak
5/5

Piękne miejsce, zadbamy kościół. Warty zaliczenia ten punktu na mapie podróży

Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Jakuba Apostoła - Wągrowiec
Adam Jabłonowski
5/5

Wspaniałe Sanktuarium ku czci św. Jakuba. Ciekawe, czy uda się Wam dostrzec wszystkie symbole i figury z Nim związane. Trochę szkoda, że Fara nie znajduje się na oficjalnym Szlaku Jakubowym. Dla mnie obowiązkowe. Zachęcam do odwiedzenia i ... kontemplacji.

Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Jakuba Apostoła - Wągrowiec
Zygmunt Borowski
5/5

Kościół św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu jest cennym zabytkiem architektury kościelnej w Wielkopolsce. Zbudowany został w 2 połowie XVI wieku w stylu późnogotyckim, z wykorzystaniem materiału ze starszego kościoła romańskiego.
Wnętrze kościoła trzynawowe, ze sklepieniem gwiaździstym w nawie środkowej, prezbiterium i kaplicy oraz krzyżowym w nawach bocznych. Ołtarz główny renesansowy z około 1600. Renesansowe obrazy z tego ołtarza, które przesłano do Warszawy celem konserwacji, spaliły się w czasie bombardowań miasta przez wojska niemieckie w 1939. Belka tęczowa z grupą pasyjną pochodzi z końca XVI wieku.
Pochodząca z roku 1588 boczna kaplica Matki Boskiej Różańcowej ozdobiona jest cennymi freskami renesansowymi z końca XVI wieku.
Przy kościele znajduje się drewniana podmurowana dzwonnica z 1847 roku, z odrestaurowaną w 2004 drewnianą częścią obiektu.
-
Church of St. Jakub the Apostle in Wągrowiec is a valuable monument of church architecture in Greater Poland. It was built in the second half of the 16th century in the late Gothic style, using material from an older Romanesque church.
The interior of the church is three-nave, with a star-shaped vault in the central aisle, presbytery and chapel, and a cross in the aisles. The main renaissance altar from around 1600. Renaissance paintings from this altar, which were sent to Warsaw for preservation, were burnt during the bombings of the city by the German army in 1939. The rainbow beam with the Passion group comes from the late sixteenth century.
The side chapel from the year 1588 of Our Lady of the Rosary is decorated with valuable Renaissance frescoes from the end of the 16th century.
Next to the church there is a wooden walled belfry from 1847 with a wooden part of the building restored in 2004.

Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Jakuba Apostoła - Wągrowiec
Marek Pocztowski
5/5

Miejsce święte , wieki historii tu opowiadają o minionym czasie, piękny wystrój, polecame

Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Jakuba Apostoła - Wągrowiec
Oli Kot
5/5

Fara wagrowiecka ma zaiste bardzo wyjątkowy klimat. W tych murach praktycznie bez trudu przychodzi zanurzyć się w duchowości i oddać modlitwie. To powinno dotyczyć każdej budowli sakralnej, ale tak nie jest. Dlatego fara pozostaje dla mnie wyjątkiem, który gwarantuje wyciszenie i koncentrację na rozmowie z Bogiem.

Go up