Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej - Ostrów Wielkopolski

Adres: Kręta 54, 63-400 Ostrów Wielkopolski, Polska.
Telefon: 627339126.
Strona internetowa: mbf.osw.pl.
Specjalności: Kościół katolicki, Instytucja religijna.
Inne ważne informacje: Parking dostępny dla osób na wózkach, Wejście dostępne dla osób na wózkach.
Opinie: Ta firma ma 63 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.1/5.

Lokalizacja Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej

Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej - to miejsce, które wartkie polecenia dla każdego, kto poszukuje miejsca modlitwy i spokoju w Ostrów Wielkopolski.

Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej położony jest w samym sercu miasta, na adresie Kręta 54, 63-400 Ostrów Wielkopolski. Jest to kościół katolicki, który oferuje swoje usługi jako instytucja religijna. Jest on łatwo dostępny dla osób poruszających się na wózkach - zapewnia on parking oraz wejście dostępne dla osób niepełnosprawnych.

Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej jest znany ze swojej pięknej architektury i duchowego klimatu. Jest on miejscem, gdzie można odpocząć od hektyku codziennego życia i znaleźć spokój duszy. Kościół oferuje różnorodne nabożeństwa i ceremonie, które odbywają się regularnie, takie jak msze święte, nabożeństwa majowe, a także inne uroczystości religijne.

Na stronie internetowej kościoła, mbf.osw.pl, można znaleźć wszelkie informacje dotyczące godzin nabożeństw, adresu kontaktowego oraz innych ważnych informacji. Na stronie tej można również zapoznać się z historią kościoła i jego misją.

Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej ma 63 recenzji na Google My Business, a średnia ocena tych recenzji wynosi 4.1/5. Recenzje te świadczą o pozytywnym doświadczeniu wiernych, którzy odwiedzili kościół.

Jeśli szukasz miejsca modlitwy i spokoju w Ostrów Wielkopolski, to Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej jest idealnym wyborem. Zalecamy odwiedzenie strony internetowej kościoła, aby zapoznać się z szczegółami i planem odwiedzin. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z oferty Kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej.

Recenzje dla Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej

Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej - Ostrów Wielkopolski
Grzegorz Milewski
5/5

Robi wrażenie, ślub na którym byłem też był okazały. Msza, ksiądz (proboszcz?), też poprowadził całość pięknie.?

Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej - Ostrów Wielkopolski
Alexander Yashunin
2/5

Projekt kościoła dla nowej parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej, która powstała z części parafii pw. św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, przygotowany został w Pracowni Architektonicznej Radosława Torzyńskiego. Nowoczesną, jednonawową świątynię zaprojektowano z częścią prezbiterialną, wydzieloną w formie trójstopniowego podestu. Jej budowę rozpoczęto na początku grudnia w Jubileuszowym Roku 2000. W lipcu 2003 roku rozpoczęto budowę dzwonnicy znajdującej się nad wejściem głównym do kościoła, pod pełnołukowym zadaszeniem. Zawieszono na niej dwa dzwony noszące imiona: św. Stanisław, BiM, czyli patrona Ostrowa Wielkopolskiego oraz bł. Hiacynta i bł Franciszek – imiona dzieci fatimskich. Następnie w listopadzie 2005 roku oddano do użytku zaplecze kościoła, a więc mieszkanie dla księdza, salkę katechetyczną, biuro parafialne i toalety. Szczególnym dniem dla parafian był 2 czerwca 2006 roku, kiedy ks. bp Stanisław Napierała poświęcił i wmurował kamień węgielny przywieziony z Fatimy. Można go zobaczyć wkomponowanym w pamiątkową tablicę umieszczoną przy wejściu do kościoła. Od Triduum Paschalnego 2007 roku rozpoczęto sprawowanie wszystkich nabożeństw w murach nowej świątyni.

W 2014 roku, dokładnie 13 maja, w rocznicę objawień fatimskich, ówczesny ordynariusz ks. bp Edward Janiak konsekrował kościół.

Wystrój prezbiterium świątyni zaprojektował ks. Marian Lewandowski, wieloletni dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu. W ołtarzu głównym zobaczymy figurę Matki Bożej Fatimskiej, którą w drewnie lipowym wyrzeźbił artysta Jacek Nowak z Poznania. Została ona zawieszona na ścianie prezbiterium na tle pozłacanych promieni słonecznych. To nawiązanie do cudu słońca, jaki miał miejsce w czasie objawień Maryi w Cova da Iria koło Fatimy 13 października 1917 roku. Wokół figury Maryi umieszczono trzy fragmenty różańca wraz z czterema drewnianymi, ośmiokątnymi medalionami przedstawiającymi sceny z życia Jezusa i Matki Bożej. Medaliony wyrzeźbione w drewnie przypominają o czterech tajemnicach radosnych Różańca: zwiastowaniu NMP, nawiedzeniu św. Elżbiety, narodzeniu Pana Jezusa i ofiarowaniu Jezusa w świątyni. Tajemnicę odnalezienia Pana Jezusa w świątyni jest reprezentowana przez tabernakulum, którego drzwi zewnętrzne, wykonane z mosiądzu, przedstawiają Hostię, a od niej rozchodzą się promienie. W prezbiterium znajdują się jeszcze: ołtarz główny, ambona, pulpit i chrzcielnica, wykonane z marmuru przez firmę kamieniarską Zbigniewa Wawrzyniaka z Murowanej Gośliny.

W nawie, po lewej stronie prezbiterium, znajduje się boczny ołtarz Bożego Miłosierdzia. Ma on formę tryptyku, obok Jezusa Miłosiernego zawiera obrazy św. Marii Magdaleny i św. Piotra – dwóch osób, które doznały najwięcej miłosierdzia od Jezusa. Ołtarz Bożego Miłosierdzia nawiązuje też do stacji Drogi Krzyżowej znajdujących się na ścianach nawy i został umieszczony na jej końcu, jako jej dalszy ciąg. Podobnie jak ołtarz główny i stacje Drogi Krzyżowej, ołtarz boczny w drewnie lipowym wyrzeźbił w formie płaskorzeźb artysta Jacek Nowak z Poznania.

Po drugiej stronie nawy znajdziemy obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a na balustradzie chóru muzycznego, wspartego na dwóch filarach, znajdują się trzy obrazy przedstawiające sceny związane z objawieniami fatimskimi.

Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej - Ostrów Wielkopolski
Mariusz Ratajczak
5/5

To wspaniałe, rodzinne miejsce... Piękna atmosfera....

Jeśli ktoś faktycznie szuka miejsca na spotkanie Boga z człowiekiem - Bog sobie to miejsce szczególnie Umiłowałem i powierzył je Matce Bożej Fatimskiej. To przez Łaski naszej Mamy Fatimskiej z wiara zostaniesz zaniesiony przed oblicze Boga, Jej Syna Jezusa Chrystusa.

Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej - Ostrów Wielkopolski
Piotr Nowak
5/5

Piękny Kościół zaprojektowany przez wybitnego architekta.
Obecny proboszcz - Dobry gospodarz
Czuć że parafia mimo pandemi żyje ?

Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej - Ostrów Wielkopolski
Krzys Krzys
2/5

Kosciol ładny ale nie można się dodzwonic do księdza aby zamówić mszę żałobna informacja jest wywieszona godz i dni urzędowania wyznaczone ale nikt nie przyjmuje i telefony nie odbierane, żadnej wywieszki ze jest nieczynne

Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej - Ostrów Wielkopolski
Krzysztof Wolinski
5/5

Piękny Kościół, wnętrze niesamowite, szczególnie rzeźby Matki Boskiej Fatimskiej i Różańca! Zajrzyj! A przy okazji pomódl się, to zawsze działa! ?

Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej - Ostrów Wielkopolski
Black Black Jasmine
2/5

Poprzedni proboszcz był bardzo dobrym człowiekiem .Dzięki niemu kościół tak wyglada .Przykro bardzo ze nie żyje .To był ksiądz z powołania .Teraz jest inaczej.

Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej - Ostrów Wielkopolski
Bernadeta Król
3/5

Kościół przestronny. Wejście główne bez schodów. Łatwo dostępny dla niepełnosprawnych.

Go up