kościół św. Józefa Oblubieńca NMP w Jeżowie (z 1914) - Jeżów

Adres: 3 Maja 30, 95-047 Jeżów, Polska.
Telefon: 463070020.
Strona internetowa: parafiajezow.com.pl.
Specjalności: Kościół katolicki.
Inne ważne informacje: Parking dostępny dla osób na wózkach, Wejście dostępne dla osób na wózkach.
Opinie: Ta firma ma 59 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.6/5.

Lokalizacja kościół św. Józefa Oblubieńca NMP w Jeżowie (z 1914)

Kościół św. Józefa Oblubieńca NMP w Jeżowie (z 1914) to ważny punkt odniesienia dla wielu wiernych w regionie. Jest to miejsce, gdzie można się modlić i odpocząć od trudów codziennych.

Kościół znajduje się przy adresie 3 Maja 30 w Jeżowie, w kodzie pocztowym 95-047. Można go osiągnąć przez numer telefonu 463070020. Kościół posiada również stronę internetową dostępną pod adresem parafiajezow.com.pl, gdzie można znaleźć więcej informacji.

Jest to kościół katolicki, który oferuje wiele specjalności w zakresie praktyk religijnych. Każdy jest mile widziany, niezależnie od jego pochodzenia czy wyznania.

Kościół św. Józefa Oblubieńca NMP w Jeżowie (z 1914) posiada parking dostępny dla osób na wózkach inwalidzkich oraz wejście dostępne dla osób z ograniczoną mobilnością. To oznacza, że każdy może odwiedzić ten ważny miejsca, niezależnie od jego potrzeb.

Na stronie internetowej można znaleźć wiele informacji na temat historii kościoła, godzin Mszy Świętych oraz innych ważnych wydarzeń. Warto też sprawdzić opinie innych wiernych, które mogą pomóc w zrobieniu decyzji o odwiedzeniu tego miejsca.

Kościół św. Józefa Oblubieńca NMP w Jeżowie (z 1914) ma średnią opinię 4.6/5, co świadczy o jego wysokiej jakości. Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz się modlić i odpocząć, to ta firma jest rekomendowana.

Nie czekaj dłużej, odwiedź stronę internetową i skontaktuj się z kościołem. Zapraszamy do sprawdzenia tego ważnego miejsca i dołączenia do społeczności wiernych.

Recenzje dla kościół św. Józefa Oblubieńca NMP w Jeżowie (z 1914)

kościół św. Józefa Oblubieńca NMP w Jeżowie (z 1914) - Jeżów
Jerzy Bogusław Bieliński
4/5

Kościół Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, wybudowany został w latach 1907 - 1914 według projektu warszawskiego architekta Konstantego Wojciechowskiego, by zadośćuczynić rosnącym potrzebom duszpasterskim, jakie posiadała jeżowska parafia. Świątynia oglądana z poziomu ulicy 3-go Maja, daje wrażenie jego wielkości i wspaniałości. Okazała, nieorientowana świątynia halowa, usytuowana jest na wzniesieniu otoczonego wysokim murem cmentarza.
Neogotycki kościół o bogatej dekoracji blendowej, posiada od zachodu wieżę dzwonniczą, od północy zakrystię i od południa neogotycką kruchtę. Wieża, w każdej z czterech kondygnacji, ma odmienną artykulację, złożoną z niewielkich ostrołukowych okienek oraz przenikających się bliźniaczych okien głosowych w zamknięciu. W zwieńczeniu wieży znajdują się trójkątne szczyty, wzbogacone poziomymi fryzami utworzonymi z rzędów wąskich prostokątnych blend wypełnionych tynkiem. Wieżę nakrywa namiotowy daszek góra odcięty zakończony ostrosłupową iglicą z krzyżem na szczycie. Na osi prezbiterium znajduje się brama główna z dwoma furtkami wbudowana w mur ogrodzeniowy. Tworzą ją ceglane słupki podzielone zdwojonymi wysmukłymi blendami, z namiotowymi kapnikami, zwieńczonymi na skrajach wazonami. Do wnętrza kościoła prowadzą dwa portale. Najokazalszy z nich to portal główny, którego uskokowo ukształtowane ościeże z półkolistą archiwoltą, po bokach ujmują przechodzące w pinakle sterczyny, zaś trójkątny szczyt zdobi rzeźba Chrystusa Zmartwychwstałego nawiązująca do słów Ewangelii: "Ja jestem drzwiami, jeśli kto przeze mnie wejdzie, zbawiony będzie" (J 10, 9). Portal boczny prawy o uskokowym wykroju ościeży zdobią schodkowo ukształtowane laskowania. Elewację wzbogacają fryzy opaskowe złożone z płytkich blend ostrołukowych, o tynkowanym wnętrzu, rozdzielone trójkątnymi szczytami o tych samych podziałach. Uzyskano przez to dodatkowy efekt silnych i wyrazistych, po płaszczyznowych efektów zestawienia czerwieni i bieli.

kościół św. Józefa Oblubieńca NMP w Jeżowie (z 1914) - Jeżów
k72
5/5

Robi wrażenie. I ta piękna gotycka cześć.

kościół św. Józefa Oblubieńca NMP w Jeżowie (z 1914) - Jeżów
obiezy.smakiem
5/5

Piękna Świątynia.
Z ciekawostek to to, że odkryto w jej podziemiach tunel przebiegający pod drogą krajową nr 72

kościół św. Józefa Oblubieńca NMP w Jeżowie (z 1914) - Jeżów
Lodzermensch
5/5

Neogotycka świątynia została zbudowana w latach 1907-1914 wg projektu K. Wojciechowskiego. We wnętrzu warto zwrócić uwagę na epitafia poświęcone rodzinom Krukowieckich i Sulikowskich

kościół św. Józefa Oblubieńca NMP w Jeżowie (z 1914) - Jeżów
Rolnik Bogdan
5/5

Atmosfera kosciola i plebanii jest bardzo ciepla. Kosciol jest przepiekny, dosc zadbany. Niestety, jak mawia ks. Proboszcz jest to "najzimniejszy kosciol w calej diecezji, ale tylko zima" 🙂

kościół św. Józefa Oblubieńca NMP w Jeżowie (z 1914) - Jeżów
Ryszard Więcławski
5/5

Kościół z 1160r miejsce pokory i medytacji.

kościół św. Józefa Oblubieńca NMP w Jeżowie (z 1914) - Jeżów
PIOTR DRYGAS
5/5

kościół św. Józefa Oblubieńca NMP w Jeżowie (z 1914) - Jeżów
JG
5/5

Z mojej okolicy

Go up