Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego - Łódź

Adres: Okólna 185, 91-520 Łódź, Polska.
Telefon: 426590285.
Strona internetowa: lagiewniki.franciszkanie.pl.
Specjalności: Kościół katolicki.
Inne ważne informacje: Parking dostępny dla osób na wózkach, Wejście dostępne dla osób na wózkach, Bezpłatny parking, Bezpłatny parking przy ulicy.
Opinie: Ta firma ma 823 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.6/5.

Lokalizacja Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego

Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego, znajdujące się w Łodzi przy Adres: Okólna 185, 91-520 Łódź, Polska, jest popularnym miejscem pielgrzymkowym i kościołem katolickim. Można tu się modlić i zaznać spokoju ducha.

Osiągnąć sanktuarium można poprzez kontakt telefoniczny pod Telefon: 426590285 lub poprzez wizytę na oficjalnej Stronie internetowej: lagiewniki.franciszkanie.pl.

Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego oferuje wiele specjalności, w tym możliwość uczestniczenia w nabożeństwach, spowiedzi i adoracji Eucharystii. Jest to miejsce, w którym wszyscy mogą znaleźć spokój i wewnętrzny pokój.

Sanktuarium jest również dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Na miejscu znajduje się dostępny parking oraz wejście dla osób na wózkach. Dodatkowo, parking jest bezpłatny zarówno na terenie sanktuarium, jak i na ulicy.

Na Google My Business sanktuarium ma 823 opini i średnia ocena wynosi 4.6/5. Większość recenzji wychwala atmosferę modlitwy i spokoju, jak również przyjazne i pomocne personel.

W sumie, Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Łodzi jest miejscem, w którym każdy może znaleźć spokój i wewnętrzny pokój. Dzięki dostępności i przyjaznej atmosferze, jest to miejsce, w którym wszyscy są mile widziani. Zalecamy odwiedzenie oficjalnej strony internetowej lub skontaktowanie się telefonicznie, aby uzyskać więcej informacji i planować wizytę.

Recenzje dla Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego

Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego - Łódź
Juliusz Pieńkowski
5/5

Klasztor Łagiewnicki O.Franciszkanow w mieście Łodzi to z pewnością jeden z najcenniejszych Zabytków kulturowych i religijnych naszej ponad 600 .l. Metropolii ...Warto też pamiętać o Jego randze i znaczeniu jako słynnym Sanktuarium sw. Antoniego, leżącym na Europejskim Szlaku Pielgrzymkowym ?

Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego - Łódź
Henry Henry
4/5

Świątynia ,klasztor znajduje się w Łódzkich Łagiewnikach w otoczeniu lasów i jezior .Obok szpital uzdrowiskowy chorób płuc .W klasztorze bernardynów znajdują się słynne organy gdzie odbywają się koncerty muzyki sakralnej .

Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego - Łódź
Rafał Śladowski
5/5

Bardzo ładny kościół, raczej ogrzewany (było ciepło na mszy zimą), duży, darmowy parking.

Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego - Łódź
Marian Chrustek
5/5

Klimatyczne miejsce gdzie przy parkingu znajdziesz ujęcie wody ze studni głębinowej . Woda z tego ujęcia smakuje wybornie.

Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego - Łódź
Bogusława Laskowska
5/5

Barokowy kościół franciszkański w łódzkich Łagiewnikach.
Łaski otrzymywane za przyczyną św. Antoniego i Jego ukazanie się cieśli Jerzemu sprawiły, że ludzie w XVII wieku zaczęli nawiedzać to miejsce.
18 marca 1681 roku nuncjusz papieski ogłosił Łagiewniki miejscem cudownym i stały się one pod koniec XVII wieku celem pielgrzymek.
W 1683 roku wprowadzono do kościoła cudami słynący obraz św. Antoniego. Namalowanie kopii cudownego obrazu datowane jest na 1727 rok.
W sanktuarium od XVIII wieku również cześć odbiera franciszkanin, błogosławiony o. Rafał Chyliński. Jego relikwie obecnie znajdują się w trumnie, w kaplicy kościoła.
Przy sanktuarium znajduje się obszerny parking.
Warto nawiedzić to miejsce kultu religijnego. Polecam.

Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego - Łódź
Stary Misio
5/5

Przepiękny, zadbany kompleks kościelny. Miło tu przybyć, obejrzeć, pospacerować, pomodlić się. Co najważniejsze, kościół jest cały czas otwarty. Nie ma zwyczaju zamykania wrót przed wiernymi czy zwiedzającymi. Zawsze można wejść do środka, czego nie praktykuje się winnych kościołach.

Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego - Łódź
Zygmunt Borowski
5/5

Kościół św. Antoniego Padewskiego w Łodzi-Łagiewnikach jest barokowym kościołem franciszkańskim.
Powstanie kościoła i klasztoru franciszkanów na tym miejscu wiąże się z objawieniem św. Antoniego z Padwy ubogiemu cieśli Jerzemu. Pismo uznające prawdziwość objawień i zezwalające na zatwierdzenie fundacji wydała kongregacja rzymska w listopadzie 1680 roku.
Obecny kościół był zbudowany w latach 1701-1723. Wraz z klasztorem przylegającym do niego w 1946 został wpisany do rejestru zabytków, jako podwójne Sanktuarium św. Antoniego z Padwy i bł. Rafała Chylińskiego.
Była to świątynia jednonawowa, na planie krzyża łacińskiego, z półkoliście zamkniętym prezbiterium. Pierwotnie posiadała ona dwie zakrystie, ale około 1824 północna zakrystia została przebudowana na kaplicę o. Rafała Chylińskiego.
Najtrudniejszym okresem dla sanktuarium był czas po upadku powstania styczniowego. Za pomoc udzielaną powstańcom, władze carskie zlikwidowały klasztor franciszkanów w listopadzie 1864, pozostawiając tylko jednego księdza.
Kościół św. Antoniego charakteryzuje się barokowym, bogato zdobionym wystrojem wnętrza. Elementy tego wystroju pochodzą najczęściej z XVII lub XVIII wieku.

Kaplica bł. Rafała Chylińskiego znajduje się w północnej części kościoła, została przebudowana około roku 1824 celem złożenia doczesnych szczątków sługi Bożego o. Rafała Chylińskiego. Jego beatyfikacja odbyła się dopiero w 1991 roku.
-
Church of St. Antoni Padewski in Łódź-Łagiewniki is a Baroque Franciscan church.
The foundation of the Franciscan church and monastery here is associated with the revelation of Saint. Anthony of Padua. The letter acknowledging the truth of the apparitions and approving the foundation was issued by the Roman congregation in November 1680.
The present church was built in 1701-1723. Together with the adjacent monastery, in 1946 he was entered into the register of monuments as a double Sanctuary of St. Antoni of Padua and Bl. Rafał Chyliński.
It is a one-aisled temple, on the plan of a Latin cross, with a semicircular presbytery. Originally it had two sacristies, but around 1824 the northern sacristy was rebuilt into the chapel of Father Rafał Chyliński.
The most difficult period for the sanctuary was the time after the fall of the January Uprising. For the help given to the insurgents, the tsarist authorities liquidated the Franciscan monastery in November 1864, leaving only one priest.
Church of St. Antoniego is characterized by a baroque, richly decorated interior design. Elements of this design come mostly from the 17th or 18th century.

Chapel of Bl. Rafał Chyliński is located in the northern part of the church, it was rebuilt around 1824 in order to deposit the mortal remains of the servant of God, Father Rafał Chyliński. His beatification took place only in 1991.

Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego - Łódź
Michał Ek
5/5

Ładne wnętrze. Urokliwa okolica. Dość wygodny parking.

Go up