Cerkiew św. Dymitra w Czarnej - Czarna

Adres: Czarna 38, 38-315 Czarna, Polska.

Strona internetowa: parafia.brunary.pl.
Specjalności: Kościół katolicki.

Opinie: Ta firma ma 44 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.8/5.

Lokalizacja Cerkiew św. Dymitra w Czarnej

Cerkiew św. Dymitra w Czarnej Czarna 38, 38-315 Czarna, Polska

Cześć Poszukujesz informacji na temat Cerkiew św. Dymitra w Czarnej Ten kościół katolicki jest prawdziwie godnym polecenia i znajduje się w Czarnej, na adresie Czarna 38, 38-315 Czarna, Polska.

Cerkiew św. Dymitra w Czarnej to przykład architektury sakralnej, która z pewnoscia przyciagnie twoją uwage. Jego historia i piękno wewnętrzne sprawiają, ze jest on popularnym miejscem dla turystów i wiernych. Charakteryzuje sie oryginalnym stylem i bogatym wystrojem wnętrza, który okaże sie niezapomnianym doświadczeniem.

Oprócz zwiedzania, w Cerkwi św. Dymitra w Czarnej odbywają się również regularne nabożeństwa, dlatego warto zapoznać sie z godzinami mszy, aby móc wziąc udział w uroczystościach religijnych.

Jeśli szukasz dodatkowych informacji na temat Cerkwi św. Dymitra w Czarnej, odwiedź ich oficjalną stronę internetową: parafia.brunary.pl. Na stronie znajdziesz wiele użytecznych informacji, w tym aktualne wydarzenia, kontakty i historia kościoła.

Cerkiew św. Dymitra w Czarnej ma również 44 recenzje na Google My Business, a średnia opinia wynosi 4.8/5. Oto kilka opinii:

Piękny kościół z bogatą historią
Miejsce, które naprawdę wart jest odwiedzenia
* Wspaniałe doświadczenie - zalecam

Ogólnie rzecz biorąc, Cerkiew św. Dymitra w Czarnej to niezapomniane miejsce, które z pewnoscia przydasz do swojej podróży. Zalecamy zapoznanie sie bliżej z ich stroną internetową i przygotowanie wizyty w tym unikalnym miejscu. Nie zapomnij odwiedzić Cerkwi św. Dymitra w Czarnej i doświadcz jej piękna i historię

Recenzje dla Cerkiew św. Dymitra w Czarnej

Cerkiew św. Dymitra w Czarnej - Czarna
Grzegorz Szaliński
5/5

Pięknie zlokalizowana łemkowska cerkiew zbudowana w 1834. Wewnątrz sporo oryginalnego wyposażenia, m.in. ikonostas z końca XIX wieku, dwa ołtarze boczne, pokrywa chrzcielnicy z 2. połowy XVII wieku (pochodzi z nieistniejącej cerkwi w Lipiu) oraz barokowa grupa Pasji i rzeźby św. Piotra i Pawła z kościoła w Warężu.

Cerkiew św. Dymitra w Czarnej - Czarna
Mateusz Nawara
5/5

Cerkiew pw. św. Dymitra w Czarnej w 1764 r. Najcenniejszymi elementami wyposażenia są kompletny barokowy ikonostas z XVIII w oraz również barokowy ołtarz z ikoną Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Warto również zwrócić na ozdobiony kolumienkami portal wiodący z prezbiterium do zakrystii. Świątynia otoczona jest urokliwym kamiennym murkiem. Zapraszam do zwiedzania, obiekt tworzy Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Cerkiew św. Dymitra w Czarnej - Czarna
Janusz Dołęga
5/5

Piękna, zadbana cerkiew. Pani przewodnik pracuje społecznie i chętnie opowiada o historii cerkwi. Otoczenie zadbane, gdy zwiedzałem była akcja koszenia trawników - o dziwo pracowały same panie.

Cerkiew św. Dymitra w Czarnej - Czarna
Mikołaj S
5/5

Przepiękna cerkiew, niestety nie wpisana na listę UNESCO, chociaż jest równie ładna jak te ze szlaku drewnianych cerkwi które są na tą listę zapisane. W środku była pani przewodnik która ciekawie opowiadała o historii cerkwi. Obok stary cmentarz.

Cerkiew św. Dymitra w Czarnej - Czarna
Cezary Urbanowicz
4/5

Stara cerkiew łemkowska, trójdzielna z połowy 18 wieku. Teraz kościół rzymskokatolicki. Na wzgórzu w środku wsi, dojście dla osób na wózku raczej trudne bardzo. Średniej wielkości parking pusty. Ładnie utrzymane obejscie dzięki pracowitości mieszkańców. Konieczna pozycja do odwiedzin na cerkiewnym szlaku Beskidu Niskiego.

Cerkiew św. Dymitra w Czarnej - Czarna
Jakub Imagine
5/5

Cerkiew oraz teren dookoła niej jest w tak dobrym stanie, że powoduje wyjątkowo zjawiskowo wyglądające miejsce. Cerkiew znajduje się na wzniesieniu, a dzięki temu widok z dołu jest jeszcze bardziej zachwycający.

Cerkiew św. Dymitra w Czarnej - Czarna
Jarosław Uziębło
5/5

Bardzo ładna i ślicznie położona cerkiew.

Cerkiew św. Dymitra w Czarnej - Czarna
Mateusz Winienda
5/5

Gratulacje dla mieszkańców za wytrwałość w odbudowie świątyni i odnowieniu Ikonostanu. Pani oprowadzająca po cerkwi bardzo zaangażowana , miła z chęcią opowiedział o historii wioski i kościoła.

Go up