Kościół Karmelitów Bosych pw. św. Józefa Oblubieńca NMP - Lublin

Adres: Świętoduska 14, 20-082 Lublin, Polska.
Telefon: 815320244.
Strona internetowa: karmel.lublin.pl.
Specjalności: Kościół katolicki.
Inne ważne informacje: Wejście dostępne dla osób na wózkach.
Opinie: Ta firma ma 115 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.8/5.

Lokalizacja Kościół Karmelitów Bosych pw. św. Józefa Oblubieńca NMP

Kościół Karmelitów Bosych pw. św. Józefa Oblubieńca NMP znajduje się w Lublinie przy adresie Świętoduska 14. Jest to kościół katolicki spełniający potrzeby religijne wiernych.

Kościół ten wyróżnia się swoją historią i pięknem architektonicznym. Jest on otwarty dla wszystkich, także dla osób poruszających się na wózkach. Dzięki temu każdy może w nim modlić się i uczestniczyć w nabożeństwach.

Na oficjalnej stronie internetowej kościoła karmel.lublin.pl znajduje się wszelka potrzebna informacja, w tym porządek nabożeństw i kontakty. Ważne jest, aby zapoznać się z nimi przed pierwszym visitą w kościele.

Kościół Karmelitów Bosych pw. św. Józefa Oblubieńca NMP cieszy się dobrą opinią wiernych. Na portalu Google My Business można przeczytać 115 recenzji, a średnia ocena wynosi 4.8/5. To świadczy o wysokiej jakości posługiwania duszpasterskiego i przyjaznym otoczeniu.

Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz oddać cześć Bogu i znaleźć spokój duszy, to Kościół Karmelitów Bosych pw. św. Józefa Oblubieńca NMP jest idealnym wyborem. Zalecamy kontakt z kościołem poprzez oficjalną stronę internetową karmel.lublin.pl lub telefonem 815320244. Wejdź i odkryj piękno tej świątyni oraz ciepło i gościnność jej wspólnoty.

Recenzje dla Kościół Karmelitów Bosych pw. św. Józefa Oblubieńca NMP

Kościół Karmelitów Bosych pw. św. Józefa Oblubieńca NMP - Lublin
Ruslan Musayev
5/5

Choć z zewnątrz kościół nie wyglądał na duży, w środku był dość duży i robił duże wrażenie.Prawie po każdej stronie ścian wewnątrz kościoła znajdował się inny posąg. Zdecydowanie polecam odwiedzić to miejsce.

Kościół Karmelitów Bosych pw. św. Józefa Oblubieńca NMP - Lublin
Gregor
5/5

Bardzo ładny, renesansowy kościół z lat 1635-44. Bardzo ciekawa budowla pod względem architektonicznym.

Kościół Karmelitów Bosych pw. św. Józefa Oblubieńca NMP - Lublin
Rafał L.
5/5

Piękne miejsce, gdzie zdecydowanie czuć dusze renesansu. Wnętrze przepiękne. Polecam.

Kościół Karmelitów Bosych pw. św. Józefa Oblubieńca NMP - Lublin
Zygmunt Borowski
5/5

Kościół Karmelitów Bosych pw. św Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny powstał w latach 1635-1644 dla sióstr karmelitanek bosych. Budowla posiadała cechy renesansu lubelskiego, posiadała jedną nawę z prezbiterium w wnętrze utrzymane jest w stylu barokowym.
Siostry mieszkały tu aż do 1807, kiedy to ze spalonego kościoła św. Ducha przenieśli się tu karmelici bosi.
W 1864 po powstaniu styczniowym władze Carskiej Rosji skasowały zakon a budynki przeznaczono na koszary. W 1919 kościół ponownie przeszedł w ręce karmelitów. Zakonnicy mieszkają tu do dnia dziejszego.
W czasach wczesnego komunizmu po II Wojnie Światowej w jednym z budynków klasztornych znajdował się areszt NKWD władz radzieckich.
-
Church of the Discalced Carmelites Saint Joseph the Spouse of the Blessed Virgin Mary was established in 1635-1644 for the Sisters of the Discalced Carmelites. The building possessed the features of the Lublin Renaissance, it had one aisle from the presbytery and the interior is decorated in the Baroque style.
The sisters lived here until 1807, when from the burnt church of St. Spirit moved here the male monastery.
In 1864, after the January Uprising, the authorities of Tsarist Russia dissolved the order and the buildings were designated for barracks. In 1919, the church again passed into the hands of the Carmelites. The monks live here to the present day.
In the time of early communism after the Second World War, in one of the monastery buildings there was an NKVD prison of the Soviet authorities.

Kościół Karmelitów Bosych pw. św. Józefa Oblubieńca NMP - Lublin
Bartłomiej Sikora
5/5

Miejsce pełne modlitwy, ciszy, skupienia, każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. Braciszkowie Bosi serdeczni, rozmodleni, dostępni!

Kościół Karmelitów Bosych pw. św. Józefa Oblubieńca NMP - Lublin
Gra Zia
5/5

Dzieje kościoła łączą się z losami Karmelitów i Karmelitanek Bosych. Karmelitanki sprowadzono do Lublina w 1624 roku. W 1632 roku został zakupiony plac z nieukończonym dworem Rafała Leszczyńskiego. Dwór stał się częścią zabudowań klasztornych sióstr. W roku 1636 rozpoczęto budowę kościoła a konsekracja odbyła się w 1644 roku.
Istniejący obecnie kościół wzniesiono w stylu renesansu lubelskiego. Jest to niewielki ,jednonawowy ,posiada trzy kondygnacje.Piękna bryła świątyni zwraca uwagę charakterystycznym renesansowym szczytem frontowym, na którym widać postacie świętych.
Wewnątrz  sklepienia kolebkowe z lunetami  dekorowane bogatą sztukaterią. Przy chórze znajdują się dwa obrazy datowane na XVIII wieku,przedstawiające sceny przebicia serca św. Teresy i biczowanie Chrystusa.
Główny ołtarz, i cztery pozostałe, jest wykonany w stylu barokowym.
Na lewo od wejścia znajduje się dzwonnica, której dach, przysłonięty jest attyką wykonaną na pocz.XX wieku.

Kościół Karmelitów Bosych pw. św. Józefa Oblubieńca NMP - Lublin
Sebastian Limek
5/5

Jeden z najpiękniejszych przykładów renesansu lubelskiego, charakteryzującego się m.in. bardzo dekoracyjnymi i wyróżniającymi się na tle reszty bryły attykami, delikatnymi, piaskowo-białymi barwami, masywnymi przyporami i wnętrzem ze sklepieniami pokrytymi stiukiem. W tym kościele wszystko to jest, jednocześnie w najwybitniejszej tego formie.

Kościół Karmelitów Bosych pw. św. Józefa Oblubieńca NMP - Lublin
Jarosław Gierszon
1/5

Bardzo piękne i urokliwe miejsce na mapie Lublina. Przez wiele lat odwiedzalem ten kościół. Niestety podczas ostatniej mszy spotkało mnie straszne rozczarowanie ze strony księdza który odprawiał mszę (pierwszy raz widziałem tam tego czlowieka). W pewnym momencie zostałem wyproszony wraz z żoną i córkami z kościoła przez wspomnianego księdza któremu to przeszkadzała moja młodszą córka która spacerowała pomiędzy kościelnym ławkami. Ów ksiądz zaproponował nam również odwiedzenie sąsiedniej kaplicy w której znajduje się głośnik i tam mógłbym wysłuchać ewentualnie ciągu dalszego. Niestety z wielką przykrością opuściłem świątynie. Żenujące jest to jaki jest brak zrozumienia dla dziecka poniżej dwóch lat. Ocena moja wynika tylko i wyłącznie ze względu na skandaliczne zachowanie księdza a nie jako zakonu czy miejsca do którego tak często i chętnie wracałem

Go up