Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa - Poznań

Adres: Żydowska 34, 61-765 Poznań, Polska.
Telefon: 618523266.
Strona internetowa: trzyhostie.pl
Specjalności: Kościół katolicki, Kościół.

Opinie: Ta firma ma 95 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.8/5.

📌 Lokalizacja Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa

Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa w Poznańskim

Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa znajduje się na adresie Żydowska 34, 61-765 Poznań, Polska. To malowniczy i znaczny zespół budowlany, który zasługuje na uwagę zarówno wiarygodników, jak i touristiście podchodzących do historii i religii. Środkowo nazwijamy go Kościołem katolickim, ale jego znaczenie przekracza granice jednego kościoła – jest Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa.

Historia i Specjalności: Historia ten kościół przekroczyła sto rocznictwo w XIV wieku, gdy tu został observowany pierwszy na ziemiach polskich cud eucharystyczny. To uczyniło ten miejscowość niezwykle ważną w świecie religijnym i duchowym.

Informacje Przedczęścienne: Przed zwiedzanie kościoła, zaleca się sprawdzenie strony internetowej trzyhostie.pl, gdzie można znaleźć szczegółowe informacje na temat godzin otwarciu i miejscowości, takich jak dolny kościół i kaplica z czasów zażeńienia eucharystycznego z 1399 roku. To pomaga w planowaniu wizyty i zapewnia, że będziesz mógł skorzystać w pełni z możliwości oferowanych.

Opinie i Odpowiedniadzenie: Opinię dotyczących tej lokalizacji znajduje się w stosunku do 95 recenzji na Google My Business, co daje średnią opiniją wynoszącą 4.8/5. Przewidywane jest, że wielu z tych opisów uświadamia o nieodpowiedniości tej małej stajeńki wśrodza poznańskiego starożytności. Kościół jest szczególnie atrakcyjny z uwagi na jego niepowszechny nazwisko i głęboką historię.

Warto zaznaczyć, że Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa to miejsce, które zapewnia nie tylko religijną aktualność, ale także bogatą historię i estetyczne cechy. Jeśli masz około 45 minut czasu na sięgo przybycie, zaleca się natychmiast sprawdzić stronę internetową i przygotować się do oficjalnej wizyty.

Załączamy rekomendację: jeśli szukasz niepodległej i bardzo osobistej doświadczenia związanej z religią i historią, warto bezpośrednio kontaktować się z <<> przez ich webpage na trzyhostie.pl. Tam znajdziesz informacje, jak się najlepiej zorganizować wizytę oraz możesz zadać pytania, które Cię interesują.

Pamiętaj, że zwiedzanie Najświętszej Krwi Pana Jezusa nie jest tylko wizytą religijną, ale także podróżą w czasów przeszłych, która z pewnością zostanie impresją.

👍 Recenzje dla Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa

Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa - Poznań
Mariusz.
5/5

Cudowne miejsce. Choć idąc ulicą łatwo jest go przeoczyć. Historią sięga końca XIV wieku, gdy w tym miejscu zdarzył się pierwszy na ziemiach polskich cud eucharystyczny. Dlatego dziś jest to Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa.

Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa - Poznań
AT
5/5

Wcześniej warto wejść na stronę www.trzyhostie.pl, żeby dopasować się do godzin, w których jest możliwość zejścia do dolnego kościoła i do kaplicy cudu eucharystycznego z 1399 roku.

Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa - Poznań
Małgorzata J.
5/5

Maleńki kościółek na trasie zwiedzających poznańską starówkę. Jeden z piękniejszych i o nietypowym wezwaniu.

Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa - Poznań
Tomasz M.
5/5

Niewielki kościółek pw. Najświętszej Krwi Pana Jezusa przy ulicy Żydowskiej jest tak wkomponowany w ciąg otaczających go kamienic, że niewiele osób wie o jego istnieniu.
W połowie XVI wieku nastąpiło ożywienie kultu cudownej Hostii z kościoła Bożego Ciała. W tym okresie pojawiło się wiele druków, które bardzo ubarwiły pierwotną wersję podania. Autor jednego z nich Tomasz Rerus wskazał jako miejsce profanacji, kamienicę należącą do Świdwów-Szamotulskich przy dzisiejszej ulicy Żydowskiej. W związku z tym karmelici postanowili wykupić wspomniany dom z zamiarem urządzenia w nim kaplicy. Plany te udało się zrealizować dopiero po kilkudziesięciu latach. W trakcie starań o kamienicę w 1620 roku w piwnicy odkryto zamurowane deski z tajemniczymi plamami, które uznano za ślady krwi pochodzącej z maltretowanych hostii. Dodatkowym argumentem potwierdzającym autentyczność miejsca profanacji było odkrycie w trakcie prac remontowych zasypanej studzienki. Ostatecznie nie powstał tu klasztor, a jedynie rezydencja karmelitańska z dwoma zakonnikami, która funkcjonowała aż do kasaty zakonu w 1821 roku.

Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa - Poznań
Jan K.
5/5

Piękny barokowy kościół. Zachwycający kompleks ołtarzowy oraz ołtarze boczne. Bardzo polecam mszę w dawnym rycie rzymskim. Kościół z bogatą historią (poznański trakt eucharystyczny). Serdecznie polecam nawiedzenie kościoła.

Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa - Poznań
Zygmunt B.
5/5

Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa w Poznaniu znajduje się w dawnej kamienicy na rogu ulic Żydowskiej i Kramarskiej.
Powstał w początku XVIII wieku w kamienicy, w której według legendy, Żydzi profanowali skradzione hostie w 1399. W roku 1620 odnaleziono zamurowany w filarze stół, na którym miano dokonać zbezczeszczenia. Pozwolenie na budowę kościoła wydał w 1668 król Jan Kazimierz. Fasada kościoła ozdobiona została barokowym szczytem oraz portalem wejściowym. Widoczne są na niej relikty gotyckich wnęk okiennych i portali odkryte podczas odnawiania elewacji w 1977 roku. Z pierwotnej kamienicy pozostały zewnętrzne mury. Wnętrze tworzy jedna nawa. Są trzy bogato rzeźbione ołtarze barokowe.
Kościół został gruntownie odnowiony przy udziale funduszy Unii Europejskiej w latach 2007-2013.

Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa - Poznań
AleX
5/5

To nie jest zwykły kościół. Jego historia i odwiedziny to obowiązkowy plan każdego turysty. Szkoda że niedostępny na codzień.

Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa - Poznań
Grażyna A.
4/5

Nieduży kościółek z przepięknym barokowym wnętrzem, z którym związana jest ciekawa historia o cudzie eucharystycznym. W dzień powszedni był zamknięty, ale można było zajrzeć do wnętrza przez kratę. Idąc ulicą trudno jest ten kościółek zauważyć, a jeszcze trudniej do niego wejść z uwagi na bardzo strome schodki o wąskich stopniach.

Go up