Kościół pw. św. Andrzeja Boboli - Milicz

Adres: aleja Spacerowa 2, 56-300 Milicz, Polska.
Telefon: 713830029.
Strona internetowa: bobola-milicz.pl.
Specjalności: Kościół katolicki, Atrakcja turystyczna.
Inne ważne informacje: Parking dostępny dla osób na wózkach, Wejście dostępne dla osób na wózkach.
Opinie: Ta firma ma 522 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.6/5.

Lokalizacja Kościół pw. św. Andrzeja Boboli

Kościół pw. św. Andrzeja Boboli, z adresem aleja Spacerowa 2, 56-300 Milicz, Polska, jest kościołem katolickim oraz atrakcją turystyczną w Miliczu.

Charakteryzuje się on pięknym architekturą, która przyciąga turystów z całego świata. Kościół posiada także duże znaczenie historyczne, ponieważ został wybudowany w 1727 roku. Jest to również miejsce spoczynku św. Andrzeja Boboli, który był polskim jezuitą i męczennikiem.

Kościół jest dostępny dla osób na wózkach i posiada parking dla odwiedzających. Jest też wyposażony w wejście dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Na stronie internetowej kościoła bobola-milicz.pl można znaleźć wszystkie potrzebne informacje na temat godzin otwarcia, adresu i historii kościoła.

Na Google My Business Kościół pw. św. Andrzeja Boboli ma 522 recenzji i średnia ocena wynosi 4.6/5. Większość recenzji wysoko ocenia piękno architektury, historię i wartość kulturową kościoła.

Jeśli szukasz miejsca, które łączy piękno i historię, to Kościół pw. św. Andrzeja Boboli jest idealnym wyborem dla Ciebie. Polecamy zapoznać się bliżej z historią tego miejsca i odwiedzić go osobiście. Aby uzyskać więcej informacji, zalecamy skontaktować się przez oficjalną stronę internetową.

Recenzje dla Kościół pw. św. Andrzeja Boboli

Kościół pw. św. Andrzeja Boboli - Milicz
Mirosław Mamczur
5/5

Ślicznie zachowany kościół z murem pruskim. Dookoła równie piękne zabudowania w podobnym stylu. Będąc przejazdem warto zwiedzić i oglądnąć ☺️

Kościół pw. św. Andrzeja Boboli - Milicz
Stanisława Papież
5/5

Piękny zabytkowy kościół,wspaniałe odnowiony

Kościół pw. św. Andrzeja Boboli - Milicz
4logic
5/5

Piekny, zabytkowy kosciolek w ktorym do dzis odprawiane sa nabozenstwa. Zlokalizowany jest w centrum Milicza. Rewelacyjnie prezentuje sie wsrod zabudowan i wszechobecnej w tym miescie zieleni. Najblizsze otoczenie czyste i zadbane. Obok znajduje sie niewielki skwerek z lawkami i alejki przecinajace rowno przyciete trawniki. Mozna usiasc i odpoczac. Nieopodal jest kilja sklepow, cukiernia i restauracja. Jest cos dle ciala i cos dla ducha. Bardzo przyjemne centrum.

Kościół pw. św. Andrzeja Boboli - Milicz
St Art
5/5

Historia, architektura - tak. Ale to są rzeczy ludzkie. Świetnie zrelacjonowali to moi przedmówcy i ja tu nic nowego nie wniosę. Wspaniałe!
Ale są też inne, ważniejsze nawet, rzeczy. I w tym wymiarze to miejsce też wspaniałe i zupełnie wyjątkowe. Zaprasza. Tu Ktoś zawsze na Ciebie czeka. I możesz mieć absolutną pewność, że ma dla Ciebie wielkie, zawsze otwarte serce.

Kościół pw. św. Andrzeja Boboli - Milicz
Izabela Grześków
5/5

Piękny duży historyczny Kościół. Z dużym hurem. organy.organista pięknie gra i śpiewa .Piękne obrazy św.Andrzeja Boboli.Siostra Faustyna.Jan Paweł ||. Matką Boską.Drewniany.Kościół rodzinny z duszą .Gospodarzami kościoła siostry zakonne.Życzliwy ksiądz proboszcz.

Kościół pw. św. Andrzeja Boboli - Milicz
Miłosz
5/5

Kościół pod wezwaniem Świętego Andrzeja Boboli to XVIII wieczna świątynia w Miliczu, która zdobi swoją piękną elewacją (pruski mur) centrum miasta. Niegdyś kościół ewangelicki, a po wojnie przekształcony na katolicki. Wewnątrz odbywają się normalne nabożeństwa. Na pół godziny przed nimi świątynia jest otwierana co umożliwia spokojne zwiedzanie obiektu.

Kościół pw. św. Andrzeja Boboli - Milicz
Dariusz Ch
5/5

Bardzo efektowny i nie co inny wygląd z zewnątrz. W środku bardziej nowoczesnie, bo odnowiono i odmalowane.

Kościół pw. św. Andrzeja Boboli - Milicz
Włodek
5/5

Kościół rzymskokatolicki pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu. Pierwotnie był to luterański  kościół św. Krzyża. Jeden z sześciu kościołów łaski. Po II wojnie światowej i wysiedleniu ludności niemieckiej w 1945 roku przejęty przez Państwo i przekazany Kościołowi katolickiemu. Budowa rozpoczęła się w czerwcu 1709 a zakończyła w roku 1714. Jest zbudowany w konstrukcji szkieletowej. Architektem i budowniczym był Gottfried Hoffman z Oleśnicy. W latach 2003–2005 odremontowano wnętrze kościoła, położone zostały nowe posadzki i odmalowano galerie.

Go up