Kościół rektoralny św. Mikołaja z Tolentino - Kraków

Adres: Górników 29, 30-808 Kraków, Polska.
Telefon: 126580579.
Strona internetowa: prokocim.augustianie.pl.
Specjalności: Kościół katolicki.
Inne ważne informacje: Parking dostępny dla osób na wózkach, Wejście dostępne dla osób na wózkach.
Opinie: Ta firma ma 125 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.6/5.

Lokalizacja Kościół rektoralny św. Mikołaja z Tolentino

Kościół Rektoralny św. Mikołaja z Tolentino - przewodnik i informacje

Kościół Rektoralny św. Mikołaja z Tolentino jest pięknym kościołem katolickim, zlokalizowanym w Krakowie przy adresie Górników 29. To miejsce pełne historii i piękna architektonicznego, które z pewnością zwróci na siebie twoją uwagę.

Charakterystyka i lokalizacja

Kościół ten należy do zakonu augustianów, którzy przybyli do Krakowa w roku 1641. Budowa kościoła została ukończona w roku 1650, a jego projektantem był Wawrzyniec Senes. Kościół św. Mikołaja z Tolentino jest znany z piękna wnętrza, bogato zdobionego sztukateriami i polichromiami. W kościele znajduje się także wiele cennych dzieł sztuki, w tym obrazy i rzeźby.

Kościół znajduje się w dzielnicy Prokocim, w pobliżu centrum handlowego, co czyni go łatwo dostępnym dla odwiedzających. Można tu dojechać autobusem lub tramwajem, a parking jest dostępny dla osób poruszających się samochodem.

Informacje i rekomendacje

Jeśli planujesz odwiedzić Kościół Rektoralny św. Mikołaja z Tolentino, poniżej znajdują się niektóre informacje i rekomendacje, które mogą cię przydać:

Adres: Górników 29, 30-808 Kraków, Polska.
Telefon: 126580579
Strona internetowa: prokocim.augustianie.pl
Specjalności: Kościół katolicki.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że kościół jest dostępny dla osób na wózkach, a parking jest dostępny dla takich osób.

Opinie i oceny

Na Google My Business Kościół Rektoralny św. Mikołaja z Tolentino ma 125 recenzji, a średnia ocena wynosi 4.6/5. Recenzje w większości są pozytywne, a odwiedzający chwalą piękno wnętrza i atmosferę kościoła.

Rekomendacja finalna

Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz odpocząć i odmienić tempo, Kościół Rektoralny św. Mikołaja z Tolentino jest idealnym wyborem. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej, aby poznać więcej o naszym kościele i planować swoją wizytę. Na stronie znajdziesz również informacje o godzinach otwarcia i nabożeństwach. Zapraszamy do kontaktu z nami przez naszą stronę internetową.

Recenzje dla Kościół rektoralny św. Mikołaja z Tolentino

Kościół rektoralny św. Mikołaja z Tolentino - Kraków
Piotr Tymecki
4/5

Ciekawe miejsce z punktu widzenia i religijnego i historycznego. Jest to kościół umieszczony w starej stajni, przerobione pochodzącej z byłego majątku ziemskiego. Dookoła jest dużo innych zabudowań ziemskich niestety zaniedbanych. Kościół ma specyficzną bardzo przyjemną atmosferę. Nie jest za duży i to sprawia że czujesz się tam dobrze. Lokalni ojcowie są super. Średni parking na samochody. Kosciol leży na uboczu więc trzeba wiedzieć jak tu się dostać ale na mszę niedzielną warto.

Kościół rektoralny św. Mikołaja z Tolentino - Kraków
Damian P.
5/5

Kościół rektoralny św. Mikołaja z Tolentino
Budynek powstał na przełomie XIX i XX wieku jako stajnia koni bryczkowych, obok pałacu Erazma Jerzmanowskiego. Wkrótce po śmierci Erazma w 1909 roku jego żona Anna za  550 tyś koron sprzedała majątek ojcom Augustianom. Już w marcu 1910 roku,  po zakupie majątku Augustianie postanowili przystosować budynek dla potrzeb sakralnych. 13.02.1911 roku następuje uroczyste poświęcenie tej kaplicy pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny. Powstała kaplica służy zakonnikom i społeczności Prokocimia.
W 1950 zakon Augustianów w Polsce został rozwiązany, a majątek przejął skarb państwa. Jednakże kaplicę pozostawiono do dyspozycji parafii Matki Bożej Dobrej Rady. Przy kaplicy  powstają  salki katechetyczne, w których nauczano religii dzieci i młodzież z Prokocimia oraz z nowo-powstającego osiedla Prokocim Nowy. Jednocześnie w kaplicy księża z parafii regularnie odprawiali msze święte i nabożeństwa. W 1993 Augustianie, którzy powrócili na Kazimierz do kościoła św. Katarzyny w 1989, odzyskali majątek w Prokocimiu. Od 1 stycznia 2001 zaczęli ponownie odprawiać msze święte w kaplicy.
W dniu 10 września 2002 r. kaplica ojców Augustianów została poświęcona jako kościół rektoralny pod nowym wezwaniem św. Mikołaja z Tolentino.

Miejsce sympatyczne kameralny kościółek że swoją historia bywałem tu bardzo często za dziecięcych lat.

Kościół rektoralny św. Mikołaja z Tolentino - Kraków
Michał Pławecki
5/5

Piękny park i jak na kaplicę to konkretny kościółek.

Kościół rektoralny św. Mikołaja z Tolentino - Kraków
Rafal Gzik
4/5

Bardzo fajny mały kościół.

Kościół rektoralny św. Mikołaja z Tolentino - Kraków
Kefas X
4/5

W tym kościele każdego 22 miesiąca odbywa się nabożeństwo do św. Rity
Patronki spraw trudnych.

Kościół rektoralny św. Mikołaja z Tolentino - Kraków
Michał Kolaczek
5/5

Kościół(ek) piękny i klimatyczny. "Serwis" religijny pierwsza klasa 😉 - księża Augistianie znają się na rzeczy, kazania są ciekawe, rzeczowe, na poziomie.
Bardzo miłe miejsce do uczestniczenia w nabożeństwach na zewnątrz, świetnie nagłośnione.

Sam "teren" i "obejście" - tu już różnie bywa. Reszta budynków jest dość zaniedbana.
A gdyby tak przy Pałacu Jerzmanowskich otworzyć porządna restaurację?
Pasowałaby świetnie do parku i na pewno byłby ogromny ruch, bo w Prokocimiu gastronomii z prawdziwego zdarzenia- jak na połowę 2022 roku- nie ma.

Kościół rektoralny św. Mikołaja z Tolentino - Kraków
Marek Dąbrowski
4/5

W pobliżu Pałacu Jerzmanowskich znajdują się zabudowania pochodzące z końca XIX w. kościół oraz budynek gospodarczy z wieżą wodociągową.
W otaczającym pałac parku o powierzchni ok. pięciu hektarów rosną kilkusetletnie drzewa – pomniki przyrody. Park, założony na przełomie XVIII i XIX w., został na początku XX w. udostępniony przez augustianów mieszkańcom Prokocimia; w latach 60. stał się parkiem miejskim. W 1991 r. otrzymał imię Erazma Jerzmanowskiego.

Dzisiaj Kościół, zabudowania i ogród pałacowy następnym razem

Kościół rektoralny św. Mikołaja z Tolentino - Kraków
Adrian Cabała
5/5

Godziny niedzielnych mszy:
10:00, 11:30, 17:00, 18:30

Msze u oo Augustianów prowadzone w porządku. Trochę duszno w kościele w czasie upałów.
Bardzo dobre miejsce na mszę z ruchliwym dzieckiem - można wyjść na pole i słuchać wszystko z głośników. Dostępne również WC i specjalna salka dla małych dzieci (obecnie w remoncie), co również nie jest bez znaczenia przy organizacji rodzinnego wyjścia do kościoła.

Go up