Kościół św. Mikołaja z Bączala Dolnego - Sanok

Adres: 38-500 Sanok, Polska.

Strona internetowa: skansen.mblsanok.pl.
Specjalności: Kościół katolicki, Atrakcja turystyczna.

Opinie: Ta firma ma 36 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.9/5.

Lokalizacja Kościół św. Mikołaja z Bączala Dolnego

Kościół św. Mikołaja z Bączala Dolnego 38-500 Sanok, Polska

Kościół św. Mikołaja z Bączala Dolnego to niezwykłe miejsce, które wart jest odwiedzenia. Jest to kościół katolicki zlokalizowany w sercu miasta Sanok w Polsce, przy adresie 38-500 Sanok, Polska.

Kościół św. Mikołaja z Bączala Dolnego ma długą historię i bogatą kulturę. Jest ono atrakcją turystyczną, która przyciąga wielu odwiedzających każdego roku. Jest to miejsce, w którym można się zapoznać z historią i wierzeniami lokalnej społeczności.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów kościoła są jego unikalne witraże i piękna architektura gotycka. Te elementy czynią kościół nie tylko atrakcją turystyczną, ale również miejscem, w którym można cieszyć się pięknem sztuki i architektury.

Kościół św. Mikołaja z Bączala Dolnego jest otwarty dla odwiedzających w godzinach 9:00-17:00 od poniedziałku do soboty, i 10:00-18:00 w niedzielę. Aby uzyskać więcej informacji, zalecamy odwiedzenie oficjalnej strony internetowej kościoła pod adresem: skansen.mblsanok.pl.

Na stronie internetowej można znaleźć informacje o godzinach mszy i wydarzeniach specjalnych, które odbywają się w kościele. Można również skontaktować się z kościołem przez formularz kontaktowy lub telefon.

Opinie odwiedzających są bardzo pozytywne i średnia ocena na Google My Business wynosi 4.9/5 gwiazdek. Wiele osób chwali piękną architekturę kościoła i przyjazny obsługę personelu.

Zalecamy odwiedzenie Kościoła św. Mikołaja z Bączala Dolnego, aby cieszyć się pięknem sztuki i architektury. Obejrzenie jego unikalnych witraży oraz poznanie historii i kultury lokalnej będą doświadczeniem, które na długo zapamiętasz.

Aby uzyskać więcej informacji, zalecamy skontaktować się z kościołem przez oficjalną stronę internetową: skansen.mblsanok.pl.

Recenzje dla Kościół św. Mikołaja z Bączala Dolnego

Kościół św. Mikołaja z Bączala Dolnego - Sanok
Piotr Kutiak
5/5

Drewniany, późnogotycki, rzymskokatolicki kościół z Bączala Dolnego pw. św. Mikołaja Biskupa z 1667 r. Okazały budynek, otoczony murem, z odtworzonym cmentarzykiem i obeliskiem upamiętniającym współtwórcę MBL. Kościół oprócz roli muzeum z cennymi eksponatami pełni rolę obiektu, w którym odbywają się okolicznościowe msze, śluby (na specjalne życzenie miłośników sanockiego skansenu, turystów itp.)

Kościół św. Mikołaja z Bączala Dolnego - Sanok
Piotr Pony
5/5

Piękny kościół, jakich jeszcze wiele na tym terenie, otoczony kamiennym murem i z małym cmentarzem obok. Wnętrze autentyczne z ołtarzem i całym wyposażeniem. Ponoć nawet odprawiają się tam okazjonalnie msze. Warto zajrzeć.

Kościół św. Mikołaja z Bączala Dolnego - Sanok
KALANG
5/5

Kościół stoi niedaleko galicyjskiego rynku na lekkim wzniesieniu. Otoczony jest murowanym płotkiem który został zrekonstruowany po przeniesieniu kościoła do skansenu. Ciekawostką jest to że kościół zbudowany jest z dwóch niezależnych części korpusu i wieży co widac. Piękne jest gotycko-barokowe wnętrze kościoła.

Kościół św. Mikołaja z Bączala Dolnego - Sanok
Maciek Czech
5/5

warto dodać, że to tu powstało słynne nagranie ,,coco jambo na 300letnich organach w kościele"

Kościół św. Mikołaja z Bączala Dolnego - Sanok
Barbara *
5/5

Piękne miejsce. Kościół wybudowany najpóźniej w 1667 roku z bali jodłowych ciosanych toporem, na kamiennej podmurówce, o charakterze obronnym. Wewnątrz barokowy ołtarz główny z obrazem przedstawiającym św. Walentego ;-D

Kościół św. Mikołaja z Bączala Dolnego - Sanok
Wojtek Zieliński
5/5

Stąd pochodzi "coco jambo na 300 letnich organach"

Kościół św. Mikołaja z Bączala Dolnego - Sanok
oli Xd
5/5

20 lipca 2011 na tamtejszych organach zagrano coco jambo.

Kościół św. Mikołaja z Bączala Dolnego - Sanok
Mateusz Wojciechowski
5/5

Piękny, świetnie utrzymany Kościół. Wokol kamienny mur i odtworzony cmentarz. Ponoć odbywają się tu również okazjonalne mszę, czego sam nie miałem okazji zobaczyć. Utrzymany w klimacie swojej epoki, bez zbędnych ulepszeń.

Go up