Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce - Warka

Adres: Franciszkańska 22, 05-660 Warka, Polska.
Telefon: 486672353.
Strona internetowa: matkabozawarka.pl.
Specjalności: Parafia, Kościół.
Inne ważne informacje: Wejście dostępne dla osób na wózkach.
Opinie: Ta firma ma 54 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.4/5.

Lokalizacja Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce, znajdująca się przy adresie Franciszkańska 22, 05-660 Warka, Polska, to miejsce, które warto odwiedzić. Można je skontaktować pod numerem 486672353 lub poprzez oficjalną stronę internetową. Ta parafia specjalizuje się w sprawach parafialnych i kościelnych, dlatego jest idealna dla osób poszukujących miejsca modlitwy i wsparcia duchowego.

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce oferuje także dostęp dla osób poruszających się na wózkach, co czyni ją miejscem przyjaznym dla wszystkich wiernych. Jeśli szukasz informacji dodatkowych, możesz sprawdzić 54 recenzje na Google My Business, które mają średnią ocenę 4.4/5.

Warto zwrócić uwagę na szczególną lokalizację parafii - przy ulicy Franciszkańskiej 22 w Warce. Jest ona łatwo dostępna i znajduje się w centrum miasta. Dodatkowo, oferuje ona wiele usług i możliwości dla swoich wiernych, w tym regularne nabożeństwa i uroczystości.

Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz modlić się, nawiązać kontakty z innymi wiernymi i brać udział w życiu religijnym, Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce jest idealnym wyborem. Zalecamy zapoznanie się bliżej z ofertą parafii, a także skorzystanie z możliwości kontaktu poprzez oficjalną stronę internetową.

Recenzje dla Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce - Warka
Krzysztof Tęcza
1/5

Brak dzis rano w sobotę spowiedzi ,gdzie dużo ludzi bardzo na to czekało i ja też w sumie .było 3 księży żaden nie miał ochoty ..słabo to wyglądało słabo

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce - Warka
Paweł Romel
4/5

Piękny kościół, ikona Matki Bożej Szkaplerznej, w środku odnowiony z zewnątrz trochę się sypie.

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce - Warka
Michal Cienkus
4/5

W kościele znajduje się obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem znany jako Matka Boża Warecka. W krypcie świątyni są umieszczone szczątki książąt mazowieckich Trojdena I, Siemowita II oraz księżnej Anny Danuty.

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce - Warka
Piotr Maria Grzeszczyk
5/5

Jest cudowny obraz, jest Maryja, jest Jezus, kościół po remoncie... Czegóż chcieć więcej?

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce - Warka
Mateusz Deryło
2/5

Świątynia bardzo stara. Miejsce historyczne, pochowanych dwóch książąt mazowieckich w podziemiach kościoła. Skąd 2 gwiazdki? Otóż za msze świętą poprowadzona bardzo ładnie dopóki ksiądz nie wszedł na tematy polityczne. Zrazilo mnie to mocno do tej parafii. Chciałem dodać że sporo osób wyszło przed zakończeniem mszy świętej prawdopodobnie w geście protestu. Niestety jak do tej pory nie mając żadnych problemów z parafią tak będę musiał poszukać nowej gdzie nie będę musiał słuchać o takich rzeczach (w moim odczuciu mocno podkoloryzowanych i bez oparcia w faktach). Dodatkowo kościół powinien zostać wyremontowany.

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce - Warka
Lodzermensch
5/5

Kościół i klasztor wybudowany w latach 1630-1730 wraz z wyposażeniem jest najcenniejszym zabytkiem w Warce i jednym z cenniejszych na Mazowszu, związany jest z życiem rodziny Pułaskich, szczególnie Kazimierza Pułaskiego bohatera Polski i Stanów Zjednoczonych a także Piotra Wysockiego bohatera Powstania Listopadowego, który dzieciństwo spędził w pobliskim pałacu w Winiarach, a kościół i szkoła przy nim były miejscem rozwoju i kształcenia młodego Kazimierza.

W klasztorze także mieszkał bł. ks. Rafał Chyliński - franciszkanin słynący z heroicznego wspierania ubogich, ogłoszony błogosławionym przez Jana Pawła II. W podziemiach kościoła złożone są szczątki książąt mazowieckich z XIV w., w tym księcia Trojdena, który ustanowił prawa miejskie Warki oraz matki Kazimierza Pułaskiego Marianny z Zielińskich Pułaskiej.

Za udział i związek franciszkanów w Powstaniu Styczniowym car wydał dekret usuwających franciszkanów z kościoła oraz kasatę klasztoru i kościoła. Ludność Warki na znak żałoby w Warce i w całej Polsce pomalowała ołtarze świątyni na kolor czarny. Okres po Powstaniu Styczniowym przyniósł ogromne straty w substancji zabytkowej. W latach 1870 zamarło wszelkie życie liturgiczne, duszpasterskie i społeczne przy klasztorze.

Arcybiskup Warszawy wraz z diecezjalnymi księżmi podjął próbę ratowania kościoła i klasztoru poprzez organizację przy nim duszpasterstwa. Kościół pofranciszkański na przeszło sto lat stał się jedynym ośrodkiem życia religijnego i społecznego w Warce.

Kościół był niszczony zarówno w pierwszej jak i w drugiej wojnie światowej.

W kościele jest przechowywany bardzo stary z wieku XV, XVI obraz Matki Bożej Wareckiej, który jest najstarszym i najcenniejszym zabytkiem Warki. Przyciąga warecczan i mieszkańców okolicy, stając się centrum kultu na ziemi wareckiej.

Spoczywają w nim szczątki książąt mazowieckich, przeniesione 1859 ze zniszczonej świątyni Dominikanów. Wyposażenie świątyni stanowią barokoweołtarze i rokokowa ambona.

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce - Warka
Boży Podróżnik
5/5

Piekny Kościół .Moja Parafia i Obraz Matki Bożej Szkaplerznej wyprosiłem tam mnóstwo Łask.Kosciół wewnątrz po remoncie warto pozwiedzać w podziemiach pochowani Książęta Mazowieccy

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce - Warka
Renata Orłowska
5/5

Wystrój kościoła jest ładny, zabytkowy. Człowiek wewnątrz czuje się spokojnieszy, lepszy, i uduchowiony.

Go up