Ruiny kaplicy św. Jerzego w Goleniowie - Goleniów

Adres: Szczecińska, 72-100 Goleniów, Polska.

Specjalności: Obiekt historyczny.
Inne ważne informacje: Parking dostępny dla osób na wózkach.
Opinie: Ta firma ma 14 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.4/5.

📌 Lokalizacja Ruiny kaplicy św. Jerzego w Goleniowie

Ruiny kaplicy św. Jerzego w Goleniowie Szczecińska, 72-100 Goleniów, Polska

⏰ Godziny otwarcia Ruiny kaplicy św. Jerzego w Goleniowie

  • Poniedziałek: Czynne całą dobę
  • Wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • Czwartek: Czynne całą dobę
  • Piątek: Czynne całą dobę
  • Sobota: Czynne całą dobę
  • Niedziela: Czynne całą dobę

Informacje o Ruinach Kaplicy Św. Jerzego w Goleniowie

Ruiny kaplicy świętego Jerzego w Goleniowie, znajdujące się na Adres: Szczecińska 72-100, Goleniów, Polska, to jedna z najdżętszych atrakcji Historycznych na terenie miasta. Ten obiekt historyczny jest zwanej z powodu jego bogatej i fascynującej historii, która sięga okresów egipytekanskiego i gotyków.

Lokalizacja i Informacje Przygotowane dla Znazwagi

Kaplica znajduje się w prosti Szczecińska, a zbadanie może być przydatne, jeśli uwzględniaście parking, szczególnie jeśli jesteście w bezpiecznym położeniu dla osób na wózkach. Parking dostępny jest zapewniony dla wszystkich zwiedzających, co jest bardzo praktyczne dla wielu z naśladowców.

Historia i Szczegóły Kaplicy

Kaplica świętego Jerzego jest poważnym znakiem historii Goleniowa. Oryginalnie była ośmioboczna i została wybudowana prawdopodobnie w wiekach XI lub XII, jednak kościół poświęcony też do jego uczestnictwa został wykopalony po II wojnie światowej. Wskazówki związane z historią tego miejsca są dostępne na miejscu, co czyni to miejsce nie tylko dojrżeń przeszłości, ale także ścieżką edukacji dla wszystkich zainteresowanych historią lokalną.

Spezialności i Atrakcje

Warto zauważyć, że ruiny kaplicy są nie tylko znakiem religijnym, ale także miejscem, które podkreśla znaczenie kościoła dla społeczności goleniowskiej. Na terenie można zobaczyć opisy zabytków, co pozwala na lepsze zrozumienie ich znaczenia, oraz kilka płyt pomnikowych ocalonych z dawnego cmentarza, które dodają kolorowość historii miejsca.

Opinie i Recenzje

Kaplica św. Jerzego zdobywa pozytywne opinie, z średnimi ocenzjonom wynoszącym 4.4/5 na podstawie 14 recenzji na Google My Business. To sugeruję, że wizytuacy są zadowoloni z doświadczenia, które oferuje ten unikalny miejscowościowy zabytek. Znalezienie rżących informacji na temat opinii zwiedzających może dodatkowo zainspirować Twoje przeżycie w Goleniowie, dając oczekiwania na jasne i pozytywne doświadczenie w obecności tej historycznej szczinni.

Zachęta do Związku z Miejscem

Jeśli planujesz zrealizować wizytę, zwróć uwagę na moment, by się zaspokojić o dostępność parkingu i sprawdzić, czy informacje na stronie internetowej lub w Google My Business są aktualne. Ruiny kaplicy św. Jerzego nie tylko oferują kratkę współczesnej historii, ale także są symbolem ogólnego pochwalenia oświadectwa religijnego i kultury w Goleniowie. To miejsce jest naprawdę warto odwiedzić, zarówno dla historyków, jak i dla wszystkich, którzy szukają nowych przygód i doświadzeń wśród zabytków.

Pamiętaj, że dowód na zamianę lub więcej szczegółów można znaleźć w oficjalnej stronie internetowej lub kontaktując się bezpośrednio z zarządem kaplicy.

👍 Recenzje dla Ruiny kaplicy św. Jerzego w Goleniowie

Ruiny kaplicy św. Jerzego w Goleniowie - Goleniów
Maciej B.
4/5

Najstarszy zabytek Goleniowa. Są to ruiny dawnej, ośmiobocznej kaplicy św. Jerzego wybudowanej prawdopodobnie w XIII lub XIV wieku i kościoła św. Jerzego wybudowanego w XVIII wieku. Kościół został zniszczony po II wojnie światowej. Wokół kościoła znajdował się cmentarz. Ruiny zostały odnalezione 2004 roku a w 2005 zostały udostępnione do zwiedzania. Na miejscu znajdują się opisy dotyczące zabytku. Można też zobaczyć kilka płyt pomnikowych ocalonych z dawnego cmentarza.

Ruiny kaplicy św. Jerzego w Goleniowie - Goleniów
Tomasz M.
4/5

Polecam. Ciekawa historia.

Została umieszczona na tablicach i w przewodnikach.

Ale może ktoś będzie chciał przeczytać zanim zdecyduje się tu przyjść.

W 2004 roku, grupa młodzieży z Goleniowa i Bergen na Rugii (Niemcy), w wyniku przeprowadzonych prac odkopała fundamenty istniejących tu wcześniej dwóch kościołów p.w. św. Jerzego. Miejsce odkrywki wpisane zostało do Rejestru Zabytków. Pierwszy, starszy kościół, wybudowany był na rzucie ośmioboku, z kamienia, na długo przed lokacją miasta. Znamy go dokładnie z widoku Goleniowa zamieszczonego na mapie Pomorza Zachodniego, tzw. mapie Lubinusa z roku 1618. Kościół ten uległ zniszczeniu w 1686 r. podczas pożaru, który strawił większą część miasta. Drugi postawiono w tym samym miejscu (widać to doskonale w wykonanej odkrywce), ale już na rzucie prostokąta i o konstrukcji ryglowej, w latach 1782-1725.

Ruiny kaplicy św. Jerzego w Goleniowie - Goleniów
Maciej R.
5/5

Punkt znajduje się w centrum miasta. Jeśli ktoś wybiera się na wycieczkę po mieście to może odwiedzić to miejsce idąc do Parku XXXlecia od strony kościoła św. Katarzyny. Szczegółowe informacje na temat odkrywki znajdują się na tablicy informacyjnej ale także w "Żółtym Domku" czyli w Centrum Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej przy ul. Pocztowej obok przychodni. Warto odwiedzić to miejsce przed wyruszeniem na wyprawę po mieście.

Ruiny kaplicy św. Jerzego w Goleniowie - Goleniów
LadyShila85
4/5

Kościół sw. Jerzego zostal zbombardowany w wyniku dzialan wojennych. Wokol niego niegdys byl cmentarz. W czasach II wojny swiatowej pochowany zostal tam moj dziadek. W latach 70' szczatki przeniesiono na cmentarz komunalny przy ul. Przestrzennej. W chyba 2004 roku odkryto tu ruiny kosciola i postanowiono je udostępnić zwiedzającym. Było to niezwykłe miejsce historii. W sumie nadal jest, ale okropnie zaniedbane, pozostawione samo sobie. Po prostu się rozpada... jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć ruiny to lepiej się pospieszyć, gdyż w takim tempie niedługo pozostaną pojedyncze cegły...

Ruiny kaplicy św. Jerzego w Goleniowie - Goleniów
Sławomir W.
4/5

Właśnie w trakcie odwiedzin Panowie robili pomiary celem uzupełnienia braków

Ruiny kaplicy św. Jerzego w Goleniowie - Goleniów
Rusek T. J.
4/5

Ruiny kaplicy św. Jerzego w Goleniowie - Goleniów
Adam
3/5

Ruiny kaplicy św. Jerzego w Goleniowie - Goleniów
Kari A.
5/5

Go up