Sanktuarium Matki Bożej Smardzewskiej (Różańcowej) - Smardzewo

Adres: Smardzewo 67, Smardzewo 67, 09-110, Polska.

Strona internetowa: parafiasmardzewo.pl.
Specjalności: Kościół katolicki.
Inne ważne informacje: Parking dostępny dla osób na wózkach, Wejście dostępne dla osób na wózkach.
Opinie: Ta firma ma 25 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.6/5.

Lokalizacja Sanktuarium Matki Bożej Smardzewskiej (Różańcowej)

Sanktuarium Matki Bożej Smardzewskiej (Różańcowej) Smardzewo 67, Smardzewo 67, 09-110, Polska

Sanktuarium Matki Bożej Smardzewskiej (Różańcowej) jest jednym z najważniejszych miejsc kultu religijnego w Polsce. Znajduje się w miejscowości Smardzewo, przy Adres: Smardzewo 67, 09-110, Polska.

Jest to kościół katolicki o bogatej historii i tradycji. Sanktuarium to jest miejscem, w którym można się modlić i odpoczywać duszy. Wiele osób odwiedza to miejsce każdego roku, aby uczestniczyć w nabożeństwach i oglądać cudowne obrazy Matki Bożej.

Jedną z głównych atrakcji Sanktuarium Matki Bożej Smardzewskiej jest obraz Matki Bożej, który jest uważany za cudowny. Obraz ten jest miejscem szczególnego kultu i wiele osób przychodzi tu, aby modlić się do Matki Bożej i prosić o jej opiekę.

Sanktuarium Matki Bożej Smardzewskiej jest również miejscem, w którym można znaleźć spokój i wewnętrzną równowagę. Wokół kościoła znajduje się parking, do którego można dojechać samochodem, a także wejście dostępne dla osób na wózkach. To czyni sanktuarium bardzo przyjaznym dla osób z niepełnosprawnościami.

Na stronie internetowej parafiasmardzewo.pl można znaleźć wszystkie niezbędne informacje o Sanktuarium Matki Bożej Smardzewskiej. Można tam przeczytać o historii kościoła, nabożeństwach i wydarzeniach, które odbywają się w sanktuarium.

Sanktuarium Matki Bożej Smardzewskiej jest bardzo dobrze oceniane przez odwiedzających. Na portalu Google My Business średnia ocena tego miejsca wynosi 4.6/5, co świadczy o jego wysokiej jakości i przyjaznym nastroju.

Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz się modlić i znaleźć spokój, to Sanktuarium Matki Bożej Smardzewskiej jest idealnym wyborem. Zalecamy odwiedzenie tej miejscowości i samodzielne sprawdzenie jej piękna i magii. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową parafiasmardzewo.pl i skontaktuj się z osobami odpowiedzialnymi za sanktuarium.

Recenzje dla Sanktuarium Matki Bożej Smardzewskiej (Różańcowej)

Sanktuarium Matki Bożej Smardzewskiej (Różańcowej) - Smardzewo
Darkula 777
5/5

Pierwszą kaplicę w Smardzewie  wybudował najprawdopodobniej w roku 1680 tutejszy dziedzic Adam Bieliński, a jego brat Jan ją rozbudował dzięki funduszom Stefana Krasińskiego, dziedzica na Grudusku,który, jak przypuszcza ceniony historyk Mazowsza ks. Tadeusz Żebrowski, mógł do niej sprowadzić kilka lat później obraz Maryi z Dzieciątkiem, kopię Matki Bożej Bocheńskiej.Kościół jednak z biegiem lat niszczał. Dopiero w 1752 roku Teresa z Zielińskich Radzimińska ufundowała nową, okazałą świątynię z drewna modrzewiowego. Konsekrował ją 8 listopada 1772 roku bp Jan Dembowski, sufragan kujawski. Przetrwała aż do wybuchu I wojny światowej.  17 lipca 1915 roku wkroczyła do Smardzewa armia niemiecka, a wycofujące się stąd wojsko carskie podpaliło kościół.W 1930 roku rozpoczęto budowę murowanego obiektu sakralnego według projektu architektów Jerzego Raczyńskiego i Juliusza Żukowskiego. Ledwie został wzniesiony w surowym stanie na wiosnę 1939 roku, a już we wrześniu tego roku wybuchła II wojna światowa, która przerwała prace wykończeniowe.W roku 1945 po wyzwoleniu Polski spod okupacji hitlerowskiej smardzewianie ukończyli budowę swojej świątyni, licząc na powstanie w Smardzewie parafii. Przeciwstawiały się jednak temu władze komunistyczne. 1 stycznia 1967 roku powstał jedynie Ośrodek Duszpasterski. W 1980 roku nastąpiło erygowanie samodzielnej parafii pod wezwaniem św. Stanisława Kostki.W smardzewskim sanktuarium prócz obrazu Matki Bożej na uwagę zasługuje znajdujące się w ołtarzu głównym srebrne wotum bp. Ludwika – okazały medalion, obramowany wieńcem z liścia dębowego, z wizerunkiem Smardzewskiej Pani. Warto odwiedzić sanktuarium osobiście.? że

Sanktuarium Matki Bożej Smardzewskiej (Różańcowej) - Smardzewo
Paweł Kurzątkowski
5/5

Piękne klimatyczne miejsce kultu Maryjnego. Zabytkowy Kościół i wieloletnia tradycja.

Sanktuarium Matki Bożej Smardzewskiej (Różańcowej) - Smardzewo
Piotr Tomasz Harasimiuk
5/5

Ładny zadbany kościół. Jest to jakieś Sanktuarium Maryjne. Plus, że otwarty w ciągu dnia.

Sanktuarium Matki Bożej Smardzewskiej (Różańcowej) - Smardzewo
Henryk Kajkowski
4/5

Stary kościółek. Jeśli lubicie takie miejsca zawsze można odwiedzić. Pozdrawiam

Sanktuarium Matki Bożej Smardzewskiej (Różańcowej) - Smardzewo
Witek Stanczak
5/5

Warto poznać historię tego miejsca, popatrzeć na Matki Boskiej oblicze i powierzyć Jej opiece swe życie. ,,Wszak słowa niewiele tak znaczą"

Sanktuarium Matki Bożej Smardzewskiej (Różańcowej) - Smardzewo
M. K.
4/5

Miejsce kultu religijnego. Ładne tereny zielone przyległe do Kościoła.

Sanktuarium Matki Bożej Smardzewskiej (Różańcowej) - Smardzewo
Krzysztof Dzięgelewski
4/5

Zadbana, widać gospodarza

Sanktuarium Matki Bożej Smardzewskiej (Różańcowej) - Smardzewo
Krzysztof M.
4/5

Ładny, stary kosciol .
Zimno jak diabli ...Upsss
Po 5 minutach mszy wyłączony został praf i była msza unplugged

Go up